ODBIERZ 5000 PLN - PROGRAM "MÓJ PRĄD"

Instalując system fotowoltaiczny łatwo skorzystaj z dofinansowania

Analizując czy warto zainwestować w system fotowoltaiczny miej świadomość, że w chwili obecnej w prosty sposób otrzymasz dofinansowanie 5000 PLN

Cel i założenia programu MÓJ PRĄD

Głównym celem programu jest zwiększenie produkcji elektrycznej z instalacji fotowoltaicznych. Program skierowany jest do gospodarstw domowych, a jego  założeniem jest dofinansowanie instalacji fotowoltaicznej kwotą maksymalnie

5000 zł.

Nabór wniosków

II nabór  zakończył się 06.12.2020r. Aktualnie nie została ogłoszona jeszcze data oraz zasady przyznawania dotacji III naboru. Wszystkie oficjalne informacje będą umieszczane na naszej stronie internetowej oraz na facebooku.

Dotacja MÓJ PRĄD - ile wynosi?

"Mój prąd" to dotacja bezzwrotna. Wysokość dotacji z programu “Mój Prąd” będzie mogła pokryć do 50% kosztów kwalifikowanych instalacji fotowoltaicznej, nie może jednak mogła przekroczyć 5000 złotych. Koszt instalacji fotowoltaicznej często przekracza kwotę 10 tys. zł. to w praktyce większość osób otrzymuje maksymalną kwotę - 5000 zł.

Kto może się starać o dotację MÓJ PRĄD?

Program "MÓJ PRĄD" skierowany jest do gospodarstw domowych, a beneficjentami mogą być wyłącznie osoby fizyczne, które wytwarzają prąd na własne potrzeby. Dofinansowania będą przyznawane na podstawie kolejności zgłoszeń, aż do wyczerpania limitu 1 mld zł.

Fotowoltaika w chwili obecnej jest bardzo popularną inwestycją ekologiczną tak więc dzięki temu programowi dofinansowania panele słoneczne przybywają na dachach prywatnych domów i firm jak grzyby po deszczu.

Kiedy i gdzie złożyć wniosek do programu MÓJ PRĄD?

Wniosek można pobrać ze strony Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Złożyć wniosek można osobiście, w formie listownej lub elektronicznie za pośrednictwem portalu gov.pl.

Można również skorzystać z pomocy doradców HOME STAR i ograniczyć formalności do minimum. 

Dofinansowanie do paneli słonecznych i fotowoltaiki z programu “Mój prąd” można otrzymać, gdy instalacja została zgłoszona po oficjalnym uruchomieniu programu.

©2019 by HOME STAR.