ODBIERZ 5000 PLN - PROGRAM "MÓJ PRĄD"

Instalując system fotowoltaiczny łatwo skorzystaj z dofinansowania

Analizując czy warto zainwestować w system fotowoltaiczny miej świadomość, że w chwili obecnej w prosty sposób otrzymasz dofinansowanie 5000 PLN

Cel i założenia programu MÓJ PRĄD

Głównym celem programu jest zwiększenie produkcji elektrycznej z instalacji fotowoltaicznych. Program skierowany jest do gospodarstw domowych, a jego  założeniem jest dofinansowanie instalacji fotowoltaicznej kwotą maksymalnie

5000 zł.

Nabór wniosków

I nabór właśnie się zakończył jednak NFOŚiGW ogłosił już II nabór, który rozpocznie się już 13 stycznia 2020 r.

Dotacja MÓJ PRĄD - ile wynosi?

"Mój prąd" to dotacja bezzwrotna. Wysokość dotacji z programu “Mój Prąd” będzie mogła pokryć do 50% kosztów kwalifikowanych instalacji fotowoltaicznej, nie może jednak mogła przekroczyć 5000 złotych. Koszt instalacji fotowoltaicznej często przekracza kwotę 10 tys. zł. to w praktyce większość osób otrzymuje maksymalną kwotę - 5000 zł.

Kto może się starać o dotację MÓJ PRĄD?

Program "MÓJ PRĄD" skierowany jest do gospodarstw domowych, a beneficjentami mogą być wyłącznie osoby fizyczne, które wytwarzają prąd na własne potrzeby. Dofinansowania będą przyznawane na podstawie kolejności zgłoszeń, aż do wyczerpania limitu 1 mld zł.

Fotowoltaika w chwili obecnej jest bardzo popularną inwestycją ekologiczną tak więc dzięki temu programowi dofinansowania panele słoneczne przybywają na dachach prywatnych domów i firm jak grzyby po deszczu.

Kiedy i gdzie złożyć wniosek do programu MÓJ PRĄD?

Wniosek można pobrać ze strony Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Złożyć wniosek można osobiście, w formie listownej lub elektronicznie za pośrednictwem portalu gov.pl.

Można również skorzystać z pomocy doradców HOME STAR i ograniczyć formalności do minimum. 

Dofinansowanie do paneli słonecznych i fotowoltaiki z programu “Mój prąd” można otrzymać, gdy instalacja została zgłoszona po oficjalnym uruchomieniu programu.

©2019 by HOME STAR.